Перший раз у перший клас – це весело та цікаво

Початок навчання у школі відповідальний етап у житті не лише дитини, а й усіх членів сім’ї дошкільника. І саме від дорослих залежить, чи буде ця подія щасливою, чи дитина з жахом чекатиме на початок навчального року.

Як же близькі дорослі можуть допомогти майбутньому школярику успішно підготуватися до знайомства зі школою та зробити впевнено свої перші кроки у країну знань?

1. Дитина ще не була школярем, тому скласти власне враження про школу та навчання може лише зі слів батьків та близьких дорослих. І якщо в сім’ї будуть говорити про школу з негативом, лякати дитину, погрожувати, що тепер її дитинство закінчилося, то навчальний заклад для дитини теж буде асоціюватися лише з негативом, буде відсутнє бажання його відвідувати та налагоджувати нові знайомства. Розповідайте про переваги навчання у школі (нові друзі, враження, статус школяра, шкільне приладдя, як у старшого брата, власний портфель та ін..).

2. У школі дитина зіткнеться з першими невдачами та труднощами. Спробуйте вдома змоделювати можливі шкільні ситуації та розіграти успішні шляхи виходу. Використайте для цього іграшкових улюбленців і дайте можливість дитині від їх імені знайти вихід зі складної ситуації.

3. Розповідайте дитині цікаві історії із власного шкільного життя, якщо траплялися труднощі – розкажіть як Ви їх долали.

4. Сплануйте режим дня дитини заздалегідь. За 2-3 тижні до початку навчання поступово переходьте на новий режим сну та харчування, щоб під час навчання дитина вже звикла до цього режиму і з легкістю його дотримувалася.

5. Сплануйте власний режим дня, адже у Вас також з’являться нові обов’язки (допомогти зібрати портфель, підготувати одяг, сніданок, допомогти зібратися зранку, виділити додатковий час на дорогу до школи). Дитина ще не орієнтується у часі і не може його грамотно розподілити, тому вчасно зібратися і встигнути до школи - це зона відповідальності батьків.

6. Залучайте дитину до покупок шкільного приладдя. По-перше, дитина із задоволенням обиратиме власні речі, а, по-друге, з нетерпінням чекатиме початку навчання, щоб показати їх одноліткам.

7. Познайомтеся ближче зі школою та вчителем (якщо вже знайомилися раніше, то все одно прийдіть до школи, щоб поновити ці спогади). Можна також запросити когось із майбутніх однокласників і спільно пройтися по школі, погратися на шкільному майданчику та ін.

8. Якщо Ваша дитина має певні особливості в поведінці (надмірну емоційність, тривожність, швидку втомлюваність чи надмірну активність, проблеми зі здоров’ям та ін.) – повідомте вчителя. Це дасть можливість швидше налагодити стосунки з дитиною та покращити адаптаційний процес.

Пам’ятайте! Школа і батьки – це партнери, що відіграють важливу роль в житті дитини, тому лише спільними зусиллями можна досягти успіху.

Кiлькiсть переглядiв: 91